Posted in

Jak to wszystko się zaczęło?

Jak to się zaczęło?

Moja miłość do książek i opowieści wszelakich zaczęła się już, gdy byłam dzieckiem. Moja mama zawsze miała dla mnie jakieś niesamowite historie, które opowiadała mi do snu. Zawsze też miałam duuże skłonności do uciekania do świata marzeń, gdzie zwykłe życie, pewnej dziewczyny o ciemnej skórze i kręconych włosach, pewnego dnia diametralnie się zmieniało. Na pewno nie domyślacie się, kim była owa dziewczyna ;)! Gdy tylko nauczyłam się pisać, z przypadkowych kartek papieru składałam prowizoryczne książeczki, ozdabiałam je rysunkami, a koślawymi literkami opisywałam pierwsze, oczywiście szokujące wydarzenia.

Później zaczęłam pisać pamiętniki, by jakoś spożytkować wciąż rosnącą potrzebę tworzenia. Później jako 11-letnia dziewczynka przerzuciłam się na pisanie wierszy, jednak to dość szybko upadło, mimo, że byłam w tym zaskakująco dobra, to jednak nie była to moja forma przekazu. Pozostałam zatem przy czytaniu, a kiedy kuzyn polecił mi książkę “Eragon” kompletnie przepadłam. Od tamtego dnia fantasy, stało się moim ukochanym rodzajem literatury, a ja zaczęłam marzyć, że sama kiedyś będę poczytną autorką! Czytałam tak dużo, że regularnie odwiedzałam lokalną bibliotekę. W tamtych czasach zwyczajnie nie stać mnie było na kupowanie sobie książek. Na szczęście nasza biblioteka była zawsze dobrze zaopatrzona i dochodziło nawet do tego, że w okresie wakacyjnym potrafiłam pochłonąć 8–10 książek tygodniowo. Co jakiś czas miewałam też zrywy by zacząć pisać powieść – nawet spisałam adresy wydawnictw, które być może chciałyby wydać moją pisaninę :p… Brakowało mi jednak odwagi. Mój wewnętrzny krytyk wmawiał mi, że nikt by nie chciał czytać mojej wesołej twórczości… Wtedy jeszcze mu wierzyłam, więc próbowałam innych rzeczy…

A może blog?

Tak zaczęło się moje blogowanie. Szukałam dla siebie miejsca w sieci, gdzie mogłabym wyżyć się kreatywnie i otrzymać jakiś feedback na ten temat. Jednak regularność, której wymagało blogowanie, za każdym razem rozkładała mnie na łopatki. Przeszkadzało mi też to, że co każdy artykuł wypadło wymyślić nowy temat. Wykańczało mnie to. W końcu z  pomocą przyszedł mi Insta, gdzie mogłam wrzucać posty z mniej lub bardziej rozbudowanym opisem, ale to nadal nie było to. Nie umiałam robić pięknych fotek, które przyciągałoby oko odbiorcy i choć zawsze prowadziłam mega fajne dyskusje z obserwującymi, to cieżko było mi dotrzeć do nowych osób… Nadal więc czekałam na swoje pięć minut…

To jest to!

Gdy mój mąż pracował w Norwegii, bardzo dużo wieczorów spędzałam sama. Chciałam się oderwać od dość ciężkiej rzeczywistości semi-samotnej matki i całkowicie z nudów (bo ileż można oglądać seriale)  zaczęłam pisać romans – taki jakiego kiedyś chciałabym dla siebie. Udało mi się napisać aż 40 stron. Spontanicznie wysłałam je do koleżanek by sprawdzić co sądzą. Okazało się, że każda z nich była pod ogromnym wrażeniem. Mimo to nie skończyłam tej konkretnej książki. Nadal czegoś mi brakowało i z perspektywy czasu wiem, że odwagi i takiej swobody by podczas pisania być na sto procent sobą. Nie byłam gotowa by pisać tak jakbym tego chciała, bo bałam się bycia ocenianą i może jakiegoś odrzucenia z tego powodu.  Dopiero gdy w 2022 roku poznałam dwie pisarki, które widząc, co wychodzi spod mojej klawiatury, napełniły mi głowę myślą, że ja też mogę zaistnieć w świecie pisarstwa, zrozumiałam, że naprawdę mogę to zrobić. Niedługo potem powstał filmik, dzięki któremu zyskałam popularność i fanów mojego poczucia humoru i specyficznego sposobu bycia. To  przypieczętowało moje postanowienie, by jeszcze raz spróbować napisać powieść. Jestem człowiekiem, któremu nie trzeba wiele, by przeszedł od słów do czynów, więc w około 3 miesiące skończyłam swoją pierwszą książkę. Nigdy nie byłam z siebie bardziej dumna niż wtedy. Przeszłam długą drogę, by robić to co kocham, ale wiem, że musiałam ją przejść by zyskać wiarę w siebie, odwagę i poczucie, że na tym świecie jest miejsce dla mnie i tego co tworzę. Dziękuję wam za to, że pomogłyście mi takie miejsce stworzyć!

Pamiętny Filmik – link

Otrzymuj ekskluzywne treści i zniżki zapisując się do newslettera!

Dodaj komentarz

Logowanie
Zarejestruj się

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Przywróć hasło

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

TOP
Twój Koszyk 0
×
×